Previous
Next

O nas

Przychodnia

Centrum Weterynaryjne im. św. Franciszka powstało w 2013 roku. Dlaczego św. Franciszek? Jego historia z wilkiem, będąca w moim odczuciu najpiękniejszą opowieścią jaką słyszałam, towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa. To właśnie wtedy postanowiłam, że jak dorosnę, także będę rozmawiać ze zwierzętami. Swój zespół współtworzę między innymi z moją młodszą siostrą, również absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Nasze Centrum to znakomicie wyposażony kompleks weterynaryjny dostosowany do potrzeb Państwa czworonogów. Zapewniamy najwyższej jakości opiekę zdrowotną dla psów i kotów z woj. małopolskiego. Wykonujemy także podstawowe czynności weterynaryjne u zwierząt gospodarskich. Stawiając dobro pacjentów na pierwszym miejscu dokładamy wszelkich starań, aby Państwa podopieczni mieli poczucie komfortu, bezpieczeństwa oraz bezstresowego pobytu w naszej klinice. Dlaczego częstujemy przysmakami i drapiemy za uszkiem? Ponieważ uwielbiamy rozpieszczać.

Ścisła współpraca z czołowymi laboratoriami (Vetlab, Idexx, Laboklin) pozwala nam na przeprowadzanie zaawansowanych badań hematologicznych, toksykologicznych, endokrynologicznych, immunologicznych, alergologicznych i wielu innych. Wiele testów przeprowadzamy na miejscu, a należą do nich m. in.:

 • morfologia
 • podstawowe badanie biochemiczne (ALAT, AspAT, fosfataza, mocznik, kreatynina, amoniak, trójglicerydy, potas, sód, fosfor, cholesterol, chlorki, białko całkowite, amylaza)
 • progesteron
 • tarczyca
 • badanie kału, moczu i zeskrobin

Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem diagnostycznym:

 • aparat do morfologii krwi BC-2800 VET firmy Mindray
 • aparat do biochemii krwi RT-1904 VET firmy Rayto
 • aparat do biochemii Catalyst One
 • czytnik Snap Pro
 • aparat do hormonów Mini Vidas
 • aparat do USG wraz z dopplerem firmy Mindray

W naszym szpitalu zapewniamy możliwość leczenia stacjonarnego, zarówno na sali zakaźnej, jak i ogólnej, gdzie opiekujemy się zwierzętami po zabiegach lub wypadkach. Ponadto oferujemy konsultacje z doświadczonym behawiorystą, który podczas terapii wyeliminuje niepożądane zachowania Państwa pociech oraz poprawi Wasze relacje, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

W niedalekiej przyszłości planujemy poszerzyć zakres działalności o RTG, endoskopię, rehabilitację z wanną, sklep zoologiczny oraz kolejne gabinety weterynaryjne.

Zespół

Hortensja Tokarz

Lekarz weterynarii

Kierownik i właściciel Centrum Weterynaryjnego im. Św. Franciszka.
Studia weterynaryjne ukończyła na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2007r.
Od grudnia 2013 r prowadzi Centrum Weterynaryjne w Niepołomicach-Jazy.
W kwietniu 2013 r uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów.
W maju 2016 uzyskała tytuł Specjalisty Chirurgii Weterynaryjnej.
Zajmuję się interną, dermatologią, endokrynologią, diagnostyką, położnictwem, stomatologią, chirurgią miękką.
Nieustanie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.
Właścicielka dwóch klaczy Burzy i Brevy, buldoga angielskiego Romy oraz dwóch kotów Koćki i Kocika. Uwielbia jazdę konną oraz jazdę na motorze.
W przyszłości planuje zrobić studia specjalizacyjne II st z dermatologii i endokrynologii weterynaryjnej.

Liwia Tokarz

Lekarz weterynarii

Studia weterynaryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu ukończyła w 2021 r. W Centrum Weterynaryjnym im. św. Franciszka angażuje się głównie w internę małych zwierząt, a niebawem rozpocznie specjalizację będącą jej główną pasją – neurologię weterynaryjną. W klinice odpowiedzialna również za działania logistyczne i rozwojowe. Swoją wiedzę pogłębia podczas licznych konferencji, sympozjów naukowych, kursów i szkoleń. Prywatnie posiadaczka kawii domowej o imieniu Davina. Miłośniczka tańca oraz łyżwiarstwa figurowego. W wolnych chwilach rozwija taneczne umiejętności.

Anna Antonowicz

Lekarz weterynarii

Studia w zakresie medycyny weterynaryjnej ukończyła w 2016 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jej główne obszary działań w Centrum Weterynaryjnym im. św. Franciszka to profilaktyka oraz interna psów i kotów. Kompetencje nieustannie poszerza poprzez uczestnictwo w licznych kursach oraz szkoleniach, jak również konferencjach i sympozjach naukowych. Podczas spełniania życiowych pasji towarzyszą jej koń Dark, a także dwa koty – Wanda i Ela. W chwilach wytchnienia pochłania ją jazda konna oraz górskie wycieczki.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami już dziś.